Ano či ne?

Po velmi úspěšném Sjezdu rodáků a přátel Bohumilic projevila bohumilická mládež zájem o obnovení hodové tradice v Bohumilicích pod záštitou občanského sdružení Přátelé Bohumilic. Názory místních zda-li hody obnovit nebo neobnovit se však různí. Co si o tom myslíte Vy? Jste pro nebo proti? Proč?

Po obrovském úspěchu letošního sjezdu rodáků by byla věčná škoda, kdyby se hody nekonaly. Mám zato, že letošní akce povzbudila k další činnosti nejen členy Sdružení přátel Bohumilic, kteří zároveň načerpali mnoho zkušeností, ale hlavně spoustu lidí žijících mimo Bohumilice, kteří se ve velké většině zase po roce rádi do své rodné vísky podívají a pobaví se.

Řekl bych, že jediné riziko pořádání hodů může být počasí, ale to tak bylo vždy. V roce 1976, když jsme pořádali hody pod hlavičkou SSM (já jsem dělal 1. stárka a bylo nás 5 párů), jsme hody dělali poslední víkend v srpnu (kvůli nám studentům) a trefili jsme se přesně do termínu hodů v Krumvíři. Všichni nám předpovídali malou účast a krach celé akce, ale díky včasnému zajištění tenkrát špičkové muziky Dambořanky u nás bylo více lidí než v Krumvíři a na tehdejší dobu jsme po zaplacení všeho vydělali neskutečné peníze - cca 10.000,- Kčs = zhruba dnešních 100 tisíc !!!

Takže se nebojte a s chutí do toho !

S pozdravem Váš velký fanda Ivan Stejskal 

Takže, milí stárci a stárky, věřím, že informace o pozitivním vlivu kvalitní muziky vás všechny moc potěšila :o)

sem pro, je to veliká škoda, že ta tradice tu zamrzla, od hodně lidí sem slyšela, že sme jak mrtvé městečko, nebylo by na škodu, aspon to zkusit a pak se uvidí, jestli se to podařilo nebo ne, rozhodně ale já a moje ségra DEM DO TOHO!!! :) 

Taky jsem plně pro aby se tu něco dělo (konkrétně ty hody) a jsem ráda, že můžu pomoct.

Z mého pohledu se rodáci velice vydařili neslyšel jsem žádné záporné hodnocení ba naopak jsem ještě další měsíc slýchal jak jsme šíkovní a jak to bylo krásně udělané. 

Souhlasím s Klárou že tomu tak je tak proč to nepozměnit a nepostavit Bohumilice trošku výš aby se bylo i sem na co podívat. Já jsem 100% pro a mluvím jistě i za větší část lidí z Bohumilic účinkujících i neúčinkujících.

já su taky pro,každopádně tady chcu hode..:),a komu se to nelíbí tak..má smůlu..víc se vyjadřovat nepotřebuju si myslim,to je jasná věc..:)

Podle mě by jste do toho měli určitě jít, sjezd rodáků se vám opravdu vydařil a už se těším na hody......:) Takže rozhodně ANO