Upřesnění údajů v brožurce

Ivan Stejskal

Samozřejmě se připojuji k ostatním, kteří poděkovali za hody 2011. Snad jenom ten, kdo hody někdy organizoval, ví, co je kolem práce a starostí (asi od toho pochází slovo stárek/stárka ?). Na tak malou obec, jako jsou Bohumilice, to byla akce velkolepá a myslím, že se nenajde člověk, který by byl zklamán. O to větší uznání bohumilické chase, protože na vlastní kůži hody nikdy nezažili a přesto tuto tradici dokázali obnovit. Doufám, že i v dalších letech budou hody pokračovat a že současní stárci a stárky si vychovají své nástupce na doby, kdy budou ženatí a vdané.
Nyní několik slov k údajům v brožurce. Udivilo mne, že moji vrstevníci mají sklerózu (myslím, že v těchto letech by na ni neměli mít nárok nebo jen semtam) nebo hosipa nebo se jim nechtělo důkladně zavzpomínat.
Zapomněli totiž na hody v roce 1974, kdy první stárci byli Jaromír Husák s Ivanou Holomkovou, druhý Ivan Stejskal s Květou Adámkovou a třetí Slávek Skopal s Vlastou Musilovou (nebo Lidou Šedivou?). Viz Fotky ve Fotogalerii- Historické fotografie II: Bohumilické hody - 2. a 3. fotka ve třetí řadě a první fotka ve čtvrté řadě.
Dále "pamětníci" totálně zklamali při prezentaci hodů v roce 1976. To byly jedny z nějvětších a nejslavnějších hodů vůbec. První stárci byli Ivan Stejskal s Ivanou Holomkovou, druzí Slávek Skopal s Lidou Šedivou, třetí Radek Šebesta s asi Hanou Hovězákovou (nevím přesně), čtvrtí Svaťa Frýbort s Boženkou Skopalovou a sklepníci Rosťa Majer s Danou Krupičkovou. Takže Vlastik Šedivý s námi vůbec nebyl a nejsem si jistý třetí stárkou. Fotky začínají - 2. ve čtvrté řadě celá 5. a 6. řada (i s dovozem máje), pak dvě barevné 5. a 7. od konce.
Nevím, jestli nebyly ještě jedny hody o rok později (1977 - to už jsem byl na vojně), nasvědčovaly by tomu fotky 6. od konce - Radek Šebesta (už s knírem) s Evičkou Frýbortovou a 8. od konce - Radek Šebesta s Aloisem Jakešem.
Tolik jen na upřesnění, pokud by byla k dalším hodům nová brožura, ať jsou údaje správné. Věřím, že i další pamětníci , kteří třeba i bydlí mimo Bohumilice jako já, si rovněž něco vzpomenou a dají další upřesnění.

Takže ještě jednou díky a držím palce do dalších let, nejen co se týká hodů, ale i dalších akcí, které v takovém počtu pořádáte v průběhu celého roku.

Ivan Stejskal

P.S. ...nevím, proč mne web uvedl jako anonyma, když jsem se dvakrát podepsal ?

Zdravím,
nejdříve moc děkujeme za upřesnění. Opravdu je velká škoda, že se k nám tyto údaje dostaly až nyní a navíc někdy v nesprávné formě. Každopádně, do budoucna jsme zase o něco chytřejší.

A k webu - fórum sice zobrazuje Vaše jméno, ale protože nejste registrovaný (což jsou jen správci webu), tak web uvádí formulku "Anonym" - zobrazené jméno je pak to, co návštěvníci sami vyplní. Proto je toto napsané v podstatě u každého příspěvku, ať jej zašle kdokoliv kromě správců webových stránek.