Autobusová doprava z/do Brna

Marie Hovězáková

Zdravím všechny, myslím že nás pracující v Brně nejvíce trápí autobusová doprava.Sice z Brna do Dambořic jezdí autobus ve špičce po pů hodině. Bohužel ne všechny jedou do Bohumilic, nebo mají přípoj. Myslím, že by nebylo od věci, aby minimálně spoj s odjezem v 18:26 a nebo 18:56 ze Sokolnic zajížděl do Bohumilic. Do Bohumilic přijíždí autobus od bna v 17:25 a paa až v 20:55 a to je docela dlouhá proluka, nemyslíte?
Přeji všem hezký den

Ahoj Maruško,

díky za zprávu. O naprosto nedostačující dopravě do a z Bohumilic jsme se bavili na společném setkání se starostou. Trápí to totiž spoustu z nás. Nový pan starosta to určitě řešil, protože si ode mě vyžádal kompletní informace o spojích a ty jsem obratem připravila. Příští týden zjistím, jestli už máme od dopravců nějakou reakci a dám vědět.

Měj se hezky. M. Adámková

Ahoj Maruško, moc děkuji za odpověď. Tak snad se věci pohnou správným směrem.
Hezký den.
M.

Tak oficiální vyjádření od KORDISu zatím nemáme, naši žádost však tehdy přijali. Pan starosta mi vyjádření přepošle hned, jak ho od nich dostane. Pak určitě znovu napíšu. M.

Ahoj Maruško, tak od 9.12. je změna jízdního řádu a mimo to, že Brno hl. n. je mimo provoz, tak doprava do Bohumilic je stále stejná, tak zas možná za rok :-(
Hezký den.
M.

Ahoj Maruško,

dnes mi v mailu přistálo vyjádření KORDISu, které poslali panu starostovi. Zestručním to - přidání spojů není možné kvůli obslužnosti jiných obcí a návaznosti spojů. Taky je to údajně problém kvůli bezpečnostním přestávkám řidičů v Dambořicích. Kromě toho, spojení z Bohumilic do Brna a zpět je prý kombinací linek 541 a 610 nebo 109 a 541 možné během celého dne, kdy v porovnání s jinými obcemi podobné velikosti je - cituji jejich vyjádření včetně pravopisné chyby - "více než standartní".

Jediné, co nám nabídli, je záměna spojů, které zajíždějí za nějaké jiné. Tzn., aby například místo půl páté zajížděl bud odpoledne, nebo jindy. Zvážila bych aspoň toto, je otázka, zda-li není efektivnější zavést zajíždějící spoj někdy během odpoledne třeba místo té půlnočky. Rozhodně je to na diskuzi s občany.

Tuto situaci budeme určitě dále řešit. Jako první krok budeme v Bohumilicích podepisovat petici.