DVD

Vážení sjezd rodáků se povedl na sto procent. DVD,které jsme dostali však už na oněch sto procent není. Chybí nám tam výstavy,které proběhly jak v kostelích tak v bývalé škole. Na DVD je dost hluchých míst,která by se dala tímto dobře vyplnit. Dále je tam málo záběrů do řad účastníků našich spolurodáků,které bychom si rádi shlédnutím DVD, připoměli.Třeba si je připoměli i po letech. Je vidět,že kameraman je amatér. Doufáme, že příští sraz za 5 let bude stejně krásný jako ten letošní a DVD lepší než to letošní. Děkuji za pochopení.

Vážený autore příspěvku o DVD,

byla bych Vám velmi vděčná, kdybyste se pod svůj příspěvek podepsal/a, přece jen se komunikuje lépe, víme-li s kým jednáme. Co se týče výstav, všechny jsou důkladně nafotografovány na těchto webových stránek. Jak jistě víte, výstavy jsou stacionární a tak pro nás větší smysl než je natáčet bylo je nafotit.

Můžete nám prosím upřesnit, co považujete za hluchá místa, abychom se poučili? Myslíte celý průvod, vystoupení Salajky, kraťučký záznam šermířů či večerní zábavy? Vystoupení Mužáků? Nebo snad ohňostroj? Prosím o upřesnění. Pro nás zásadní momenty jsme na film dali celé, ostatní jen po krátkých ukázkách. Přece jen každému se líbí něco jiného a za Váš názor budeme rádi.

Také bych ráda uvedla, že by bylo poněkud problematické natáčet hosty akce z jednoho prostého důvodu: Dovedete si představit, že bychom obíhali naprosto všechny účastníky a dávali jim podepisovat souhlas s natáčením? Naopak, jde-li o náhodné záběry na dav, tam nic takového řešit není třeba.

A pan kameraman sice je amatér, nicméně zde se prosím obraťte výhradně na mou osobu a nikoliv na kameramana, protože já jsem celý film stříhala a vybírala z mnoha hodin záznamu to, co jsem považovala za nejlepší. Ovšem, není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Také je škoda, že mnoho lidí příliš nepřemýšlí a neustále vědomě vstupuje kameramanovi do záběru, to mě velmi mrzí, protože kvůli tomuto jsme vystříhali spoustu záběrů a i tak se ve filmu obdobný vstup někdy objeví.

Za pochvalu sjezdu upřímně děkujeme. Krásný den. 

S pozdravem, M. Adámková

Nevím jak DVD ze sjezdu rodáků zapůsobilo na ostatní, ale já si myslím že se velmi povedlo a mnoha lidem se moc líbilo. Od známých kteří si DVD objednali jsem na něj slýchala pouze pozitivní ohlasy. Nemohu nikomu vnucovat svůj názor, ale mě se toto DVD velmi líbilo a myslím že záběrů je tak akorát a Marušce se velmi povedlo. Zároveň chci ocenit její snahu a také to, že nad záznamy ze sjezdu rodáků seděla několik hodin a myslím že se jí podařilo dát dohromady velice slušné záběry. Hlavně ohňostroj je velmi pěkně natočen.

S pozdravem, členka chasy a jedna z krojovaných, Renata Skulínková

Souhlasím, také jsem velice spokojena se zázmanem z akce, a ještě jsem se nesetkala s nikým, komu by se DVD nelíbilo. Slyšela jsem jen samé pozitivní ohlasy, ať už od mládeže, nebo dospělých. A můžu říct jen jedno: Díky Maru.

Dobrý den,

děkujeme za váš názor na DVD z rodáků, ale očekával bych že se pod něj i podepíšete. Nepíšete přeci nic špatného tak proč jednat jako anonym. Dle mého názoru je DVD skvělé a jak již bylo zmíněno natáčet všechny hosty akce by bylo nemožné. Řekl bych že třeba konkrétně výstavu si lépe prohlédnete na fotografii než na videu které by jste musel/a stále pozastavovat a dívat se co kde je a další věcí je jakýsi časový posun videa, přeci se nebudou vyplnovat vámi zmíněná "hluchá místa" pohledem na výstavu. Pokud máte nějaké zkušenosti s natáčením když se takhle otíráte o kameramana rádi si vyslechneme vaše rady, ale osobně či alespon s podpisem.
(omlouvám se za vynechané háčky, mám problém s klávesnicí)

S pozdravem 1. stárek.

Vážení,
po přečtení prvního příspěvku ohledně DVD ze srazu rodáků a následujících reakcí na něj, bychom také rádi vyjádřili svůj názor. Souhlasíme s tím, co již bylo uvedeno v prvním přípěvku – také jsme předpokládali, že DVD bude obsahovat záběry rodáků a hostů a nebude jen o folkloru a programu, kterému jinak nelze nic vytknout. Osobně jsme si krátkými záběry natočili vystoupení stárků, průvod apod. a od plánovaného DVD jsme očekávali něco jiného.
Například jedním z hluchých míst je tanec stárků a starek, které už na sobě neměly ani kroj.
Rozhodně nechceme zpochybnit náročnost zpracování DVD a práci všech na celém sjezdu rodáků, což jistě nezamýšlel ani autor prvního příspěvku, ale z dalších reakcí na příspěvek se nám zdá, že přijmout kritiku je pro některé z vás těžké.
Jelikož nám jde pouze o vyjádření názoru a ne o dohadování se, tak stejně jako jsme anonymně chválili, tak také při kritice zůstaneme raději v anonymitě.

Dobrý den,
děkujeme za názor a především za to, že jste nám Vaše připomínky napodruhé již zdůvodnili a uvedli příklady. Jakákoliv zpětná vazba je pro nás velmi důležitá. Jen bych ráda zmínila, že nejde o neschopnost přijmout kritiku, ale o to, že pokud je něco kritizováno, vždy by měl být uveden důvod (stejné vnímání situace předpokládám i u krojovaných, kteří se ke kritice také vyjádřili). Pak se z minulých nedostatků můžeme poučit, tak jak jsem psala v prvním příspěvku.

Další věcí je to, že některé body kritiky mohly být ostatními vnímány jako neopodstatněné (na základě anonymity a ostatních názorů na DVD, které jsou nám však obvykle sdělovány soukromě (neveřejně) a dosud byly ze 100% kladné).

Věříme, že po naší zcela první akci, jíž byl sjezd rodáků, jsme nabyli potřebné zkušenosti a že další akce budou zase o něco lepší. Současně bychom všechny chtěli požádat: Cokoliv se Vám líbilo, řekněte to ostatním a cokoliv se Vám nelíbilo, řekněte to NÁM, ať se z nedostatků či přímo chyb můžeme poučit.