Jarní rukodělné dílny

BatikaJaro 2011 se v Bohumilicích neslo v duchu tvoření. První rukodělnou dílnou bylo batikování, které mělo u dětí i jejich rodičů velký úspěch. Právě batika je metoda vhodná i pro ty nejmenší děti, protože na zmačkání a zavázání látky není nic složitého a tak pod rukama všech dětí vznikaly krásné ubrousky, tašky a batikovaná trika. V dalším týdnu děti čekala výtvarná dílna.

 

 

 

Před Velikonocemi jsme pro děti i dospělé zájemce připravili celkem dvě rukodělné dílny. První z nich byla na téma velikonočních dekorací. Zájemci si vyzkoušeli techniku decoupage, zasadili obilí, vyrobili velikonoční věnec a několik dalších dekoračních předmětů. Na dílnu navazovalo zdobení kraslic, opět několika různými metodami.

7. května se chasa a děti sešly, aby společně vyrobili dárky pro své maminky k příležitosti Dne matek. S pomocí větších "tet a strejdů" děti tvořily sádrové vázy, spony do vlasů a brože z organzy a dokonce maminkám dokázaly vyrobit i drobnou bižuterii. Doufáme, že děti si vyrábění užili a maminkám se dárky líbily.

 

Batika
Velikonoční dekorace
Velikonoční dekorace
Váš hlas: Žádná Průměr: 5 (hlasů: 1)