1. bohumilický slet čarodějnic

Dne 30. 4 2011 se v Bohumilicích konala další akce pořádaná občanským sdružením Přátelé Bohumilic a především bohumilickou chasou. Již podle data musí být každému jasné, o co šlo. Pro ty, kdo netuší, je tu nápověda: Je to jediný den v roce, kdy je povoleno beztrestně létat na koštěti.

Celá akce probíhala následovně: Už od rána byly přípravy v plném proudu. Bylo potřeba vyrobit a ošatit naši krásnou slámovou čarodějnici, nachystat dříví na vatru, připravit klacíky na opékání špekáčků a především uklidit místo konání celé akce. Odpoledne bylo na programu stavění party stanů, které nám stěžoval silný vítr, ale naštěstí jsme si poradili. Slavnostní průvod všech čarodějnic vesnicí byl naplánován na čtvrtou hodinu, ale kvůli nepřízni počasí jsme byli nuceni jej přesunout na půl patou.

Slet čarodějnic

S návratem hezkého počasí se vrátila i dobrá nálada. Všechny čarodějnice se seřadily na dolním konci Bohumilic a společně prošly až na hřiště, kde už bylo připravené občerstvení, u kterého se bavili rodiče malých čarodějnic. Zde bylo pro děti nachystáno mnoho zábavných her a také sladkých odměn. Zatímco děti zdolávaly opičí dráhu či lámaly rekordy ve skákání v pytlích, dospělí pomocí lístků hlasovali pro nejkrásnější čarodějnici ze starší a mladší kategorie. Díky skvělé hudbě navíc děti mohly tančit na jejich oblíbené písničky. Pro zájemce byly připraveny i špekáčky, čehož většina přítomných využila.

Jedním z hlavních bodů večera bylo vyhlášení miss čarodějnice 2011. Vítězky z obou kategorií si odnesly zcela nové modely létajících košťat značky Nimbus. Přibližně v osm hodin přišla (obzvlášť pro čarodějnice) ta smutnější část večera, a sice pálení čarodějnice. Celý obřad se nesl v tichosti a s úctou k naší drahé zesnulé. Byl doprovázen smutným vzlykáním nás, pozůstalých čarodějnic.

Slet čarodějnic

Okolo deváté hodiny šla mladší část zúčastněných do postýlek a hřiště ovládla část starší. Ti, kteří zůstali až do pozdních hodin na vlastní kůži zažili, co někteří rodiče dovedou. Ti si totiž vytvořili vlastní playlist, čímž všechny přítomné roztančili. Především náctiletí zůstali zírat na to, jak to jejich rodiče umí rozjet. Děti mohou být na své rodiče právem hrdí, protože to oni se postarali o skvělou zábavu a zároveň tak celou akci skvěle zakončili. Proto si myslím, že se mnou budou všichni souhlasit, když zakončím tento článek větou: Akce se skvěle vydařila díky bezvadným organizátorům, výčepu, překrásným čarodějnicím a všem zúčastněným.

 

Renata Skulínková

palenicarodejnic2.jpg
Váš hlas: Žádná Průměr: 5 (počet hlasů: 4)