Ostatky 2011

Karneval 2011

 

Období masopustu jsme v Bohumilicích oslavili hned nadvakrát. Speciálně pro děti chasa připravila dětský karneval, který se konal 19. února ve školním klubu. Na děti čekalo mnoho her, soutěže, volba nejkrásnější masky a bohatá tombola. Právě volba nejkrásnější masky byla těžkým oříškem, protože všechny děti měly opravdu krásné kostýmy - o čemž se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

 

Ostatky 2011

Mládež a dospělí si pak období masopustu užili především 5. března, kdy jsme v Bohumilicích slavili ostatky. Všichni zájemci se sešli v ranních hodinách na dolním konci obce v různých a velmi povedených maskách - kromě tradičního medvěda, drába, smrtky, čerta, nevěsty a vodníka se po Bohumilicích proháněla také čarodějnice, cikánka, prasátka, vlk a mnoho dalších.

 

Průvod maškar za doprovodu hudby prošel celou vesnicí. Žádné dveře mu nezůstaly uzavřené, v mnoha domech bylo pro maškary připraveno vynikající občerstvení a všichni maškarám přispěli do kasiček, čímž podpořili konání řady dalších kulturních akcí (hody nevyjímaje) a rukodělných dílen pro děti.

Ostatky 2011

Na závěr bychom chtěli upřímně poděkovat nejen všem účastníkům průvodu, ale i obyvatelům Bohumilic a také rodákům, kteří k nám na ostatky přijeli a podpořili nás.

Maškary
Váš hlas: Žádná Průměr: 3.7 (počet hlasů: 3)